Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Aktif Vatandaşlığın Yaygınlaştırılması ve Güçlü Gönüllü Yönetişimi Çalıştayı

11 Kasım 2021 - 15 Kasım 2021

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından AB desteğiyle uygulanan ve Sivil Toplum Destek Programı III kapsamında desteklenen “Paydaşlarla Güçlü Ağlar” isimli projesi kapsamında “Aktif Vatandaşlığın Yaygınlaştırılması ve Güçlü Gönüllü Yönetişimi” başlıklı çalıştayımızın ilk kısmı 11 Kasım’da ve ikinci kısmı 15 Kasım’da TEGV Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Proje paydaşlarımızla beraber ayrıca 5 farklı sivil toplum kuruluşunun yer alacağı çalıştayda toplamda 8 STK olacak. TOG, TEMA, Sosyal Ben, Öğretmen Ağı, Eğitim Reformu Girişimi, SEV, KUSİF ve TEGV birlikteliğiyle yapılacak çalıştayın sonucunda, eğitimin kalitesi ve kurumsal kapasiteyi arttırmak amacıyla bir politika belgesi hazırlanacak.

“Aktif Vatandaşlık” ve “Gönüllü Yönetişimi” konuları hakkında paylaşımda bulunacağımız çalıştayda daha iyi ve kaliteli bir eğitime ulaşmak için gerekli olan noktalara değineceğiz. Eğitim alanında çalışmalar gösteren STK’ların nitelikli eğitimi insanlara ulaştırmak adına yapabileceği değişiklikler hakkında konuşulacak. Çalıştay süresince tavsiye niteliğinde bir çalışma gerçekleştireceğiz. Mevzuatta olabilecek eksikliklere dair bir yönlendirme yapılacak. Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, katılımcı STK’lara hazırlanan politika belgesi gönderilecek.

Detaylar

Başlangıç:
11 Kasım 2021
Bitiş:
15 Kasım 2021

Mekan

TEGV Genel Merkezi
Kosifler İş Merkezi, İçerenköy Mah. Askent Sk. No:3/A Kat:10 34752
İstanbul, Ataşehir Türkiye
+ Google Haritalar
View Mekan Website

Organizatör

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)
E-posta:
tegv@tegv.org
View Organizatör Website