TEGV olarak Sivil Toplum Destek Programının Açılış Etkinliğine katıldık

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği desteği ile yürütülen Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu Altıncı Dönem ile Sivil Toplum Destek Programı Üçüncü Dönem Hibe Programlarının İstanbul’da gerçekleşen Açılış Etkinliğine program kapsamında yer alan “Paydaşlarla Güçlü Ağlar” projemizle TEGV olarak katılım sağladık.

Yeni dönemde hassas gruplar, çevre, enerji, gıda, sektörel işbirlikleri, girişimcilik, kültür-sanat, eğitim ve gençlik alanlarında yaklaşık 8 Milyon € fon kaynağıyla 67 projenin desteklendiği programın açılış etkinliği, hibe alan tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşti.  

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Elçi Müsteşar Andre LYS’nin açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte Faruk Kaymakçı “Avrupa Birliği Başkanlığı olarak Sivil Toplum kuruluşlarının kapasitesini geliştirmek ve Türkiye AB arasında her alanda diyalog oluşturmaları ve işbirliği geliştirmeleri için STK projelerine destek vermeye devam ettiklerinin altını çizdi.

Türkiye’nin AB’ye katılım süreci ile ilgili son gelişmeleri aktaran Faruk Kaymakçı, süreçle ilgili sivil toplumun nabzını tutmak için yaptığı online anketin sonuçlarını katılımcılar ile istişare etti.

Moderatörlüğünü İlker Ayrık’ın yaptığı bölümde, hibe faydalanıcıları farklı takım oyunlarıyla proje uygulama süreçlerini adım adım gerçekleştirdi. Büyük ilgiyle izlenen oyunlar katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Program kapsamında ayrıca “Sivil Toplum Dünyasında Marka Olmak ve Etkili İletişim Stratejileri” konulu iletişim eğitimi de gerçekleştirildi.